Home Wyścigi/Race
Wyścigi
PRZED 24h LE MANS Email
Wpisany przez Mirosław Wdzięczkowski   
piątek, 31 maja 2024 14:21

 

 

LMP2 - LMP3: krótki przewodnik dla kibiców

 


Winning is our daily bread – wygrywanie to nasz chleb codzienny – głosi na swojej stronie internetowej zespół Inter Europol Competition i nie jest to czcza przechwałka, a hasło nawiązuje oczywiście do biznesu głównego sponsora zespołu czyli piekarni pod nazwą Inter Europol. Do historii wyścigów przeszło sensacyjne zwycięstwo polskiego zespołu w ubiegłorocznym wyścigu 24h Le Mans, a wysokie aspiracje podkreśliła niedawna wygrana w European Le Mans Series. Baza zespołu w podwarszawskim Małopolu jest domem dla 8 samochodów kategorii LMP2 i LMP3, a kibice często pytają, jakie są między nimi różnice.

 


POLUB NAS TEŻ NA     FACEBOOK oraz YOUTUBE

 

PRZECZYTAJ TEŻ; HISTORIA WYŚCIGU 24h LE MANS _

 

 

Więcej…
 
INTER EUROPOL W SEZONIE 2024 Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 09 marca 2024 16:57

 

 

Inter Europol Competition za „Wielką Wodą”

 


Zespół Inter Europol Competition, drugi w klasyfikacji ubiegłorocznych Długodystansowych Mistrzostw Świata (FIA World Endurance Championship, w skrócie FIA WEC) będzie w tym roku ścigał się pod nazwą Inter Europol Competition by PR1/Mathiasen Motorsport w amerykańskiej serii IMSA WeatherTech SportsCar Championship, zwanej w skrócie po prostu IMSA. Niedawno zaliczył pierwszy tegoroczny start w legendarnym wyścigu 24h Daytona. Warto zatem porównać obydwie serie mistrzowskie. Czy świat amerykańskich wyścigów rzeczywiście tak bardzo różni się od tego, co znamy z dotychczasowych startów polskiego zespołu? I dlaczego polski zespół zdecydował się na tak radykalną zmianę i starty w nieco egzotycznej serii za oceanem?

 

 

 

ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOK oraz YOUTUBE

 

 

Więcej…
 
PLANY INTER EUROPOL NA 2024 Email
Wpisany przez Robert Wdzięczkowski   
niedziela, 10 grudnia 2023 17:42

 

 

Inter Europol Competition

w European Le Mans Series 2024

 

 

Zespół Inter Europol Competition powraca do European Le Mans Series w 2024 roku w powiększonym składzie, wystawiając dwa prototypy Oreca w klasie LMP2 i jednego Ligiera w LMP3.

 

 


 

Więcej…
 
AUTO-TURYSTYKA W INTER EUROPOL Email
Wpisany przez Mirosław Wdzięczkowski   
sobota, 18 listopada 2023 13:51

 

 

Z WIZYTĄ W ZWYCIĘSKIM ZESPOLE


 

Auto-Turystyka została zaproszona wraz z członkami Koła Młodych Automobilklubu Polski z lat 80-tych ubiegłego wieku – czyli obecnie dojrzałych gentlemanów- do siedziby wyścigowego teamu INTER EUROPOL COMPETITION pod Warszawą. Należy przyznać, iż byliśmy pod wielkim wrażeniem.

 

 

POLUB NAS TAKŻE  NA  FACEBOOK oraz  YOUTUBE

 

 

Więcej…
 
CZTERY KONCEPCYJNE VANY FORDA W AKCJI Email
Wpisany przez Robert Wdzięczkowski   
piątek, 10 listopada 2023 07:07

 

 

Ford SUPERVANLEGENDARNY KONCEPT FORDA. Wszystko zaczęło się od połączenia Transita z Fordem GT40.

 

FORD Transit to model, którego nie trzeba przedstawiać. Od 1966 roku można go spotkać niemalże pod każdą szerokością geograficzną. Amerykański producent nie osiadł na laurach – wykorzystując dostawczego Transita i sportowe osiągi marki Ford stworzył koncepcję samochodu, którego każda kolejna generacja przechodzi do historii motoryzacji.

 

 

 

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 26
Designed by vonfio.de