Home Wyścigi/Race AUTO-TURYSTYKA W INTER EUROPOL
AUTO-TURYSTYKA W INTER EUROPOL Email
Wpisany przez Mirosław Wdzięczkowski   
sobota, 18 listopada 2023 13:51

 

 

Z WIZYTĄ W ZWYCIĘSKIM ZESPOLE


 

Auto-Turystyka została zaproszona wraz z członkami Koła Młodych Automobilklubu Polski z lat 80-tych ubiegłego wieku – czyli obecnie dojrzałych gentlemanów- do siedziby wyścigowego teamu INTER EUROPOL COMPETITION pod Warszawą. Należy przyznać, iż byliśmy pod wielkim wrażeniem.

 

 

POLUB NAS TAKŻE  NA  FACEBOOK oraz  YOUTUBE

 

 

To polski zespół, który w ubiegłym roku wygrał legendarny wyścig 24h LE MANS w klasie LMP 2. To auto, które zwyciężyło w Le Mans stoi teraz w muzeum firmy tak jak zjechało z toru z kurzem na karoserii.

 

 

 

 

Obejrzeliśmy niemal całą siedzibę zespołu. Warsztaty, gdzie konstruuje się auta wyścigowe. Magazyny podzespołów i opon. Oprowadzali nas i opowiadali o tym przedsięwzięciu Wojciech Śmiechowski – niegdyś kierowca rajdowy i wyścigowy- i jego syn Kuba Śmiechowski, obecnie kierowca teamu – młody a już utytułowany.

 

 

Zobaczyliśmy także ciężarówki do transportu wyścigówek i serwisu. Ogromne wrażenie robią auta, które właśnie się składa na następne wyścigi. To ręczna praca inżynierów i mechaników. Samochód należy złożyć, a potem dobrać wiele ustawień pod konkretny wyścig na konkretnym torze i pod konkretnego kierowcę. Największe wyzwanie w takim przedsięwzięciu to logistyka zespołu. Przecież wyścigi odbywają się na całym świecie. Wszędzie trzeba dotrzeć, i wrócić. A jedzie tam kilkadziesiąt osób.

 

 

Przez wiele lat pisania o sporcie samochodowym byliśmy już w wielu zespołach rajdowych i wyścigowych łącznie z teamami F1, rajdowych mistrzostw świata, czy dakarowych. Inter Europol Competition jest tak bardzo profesjonalny, iż nie musi mieć żadnych kompleksów przed najlepszymi.

Zobaczcie naszą fotorelację;

 

 

 

 

 

 

 


Byliśmy też w muzeum samochodów przy piekarni Inter Europol.

 

 

 

 

 

Tekst i zdjęcia; Mirosław Wdzięczkowski

 

 
Designed by vonfio.de