Home Rajdy/Rally ORLEN TEAM PRZED DAKAREM
ORLEN TEAM PRZED DAKAREM Email
Wpisany przez Mirosław Wdzięczkowski   
wtorek, 13 grudnia 2016 09:02

 

PKN ORLEN W MOTORSPORCIE – NOWA ODSŁONA 2017

Przed 39 edycja Rajdu Dakar i siedemnastym startem Orlen Team w tej imprezie odbyła się konferencja prasowa zespołu. W nadchodzącym sezonie rozpoczynającym się najtrudniejszym rajdem świata PKN ORLEN będzie kontynuował długofalową strategię ukierunkowaną na rozwój motorsportu w Polsce.

 

ZNAJDŹ NAS TAKŻE NA FACEBOOK oraz YOUTUBE


 

 

Już po raz 17 polski zespół weźmie udział w najtrudniejszym rajdzie świata. W tym roku na uczestników Dakaru czeka niemal 9000 km niezwykle trudnych technicznie OS-ów oraz tydzień zmagań w niezwykle wysokich górach. Na starcie zobaczymy dwóch motocyklistów i jedną załogę w samochodzie. Motocykliści Kuba Piątek i Adam Tomiczek uczyli się rajdowania na motocyklach od Jacka Czachora i Marka Dąbrowskiego. Kuba Przygoński to także ich uczeń i doskonały jeszcze niedawno motocyklista, który tym razem pojedzie samochodem pilotowany przez Toma Colsoula.

 


W zespole rajdowym, ale nie dakarowym, lecz w rajdach WRC startować będzie załoga Hubert Ptaszek i Maciej Szczepaniak. W tym sezonie w WRC2 ta załoga pokazała doskonałą formę.

 


Wśród najważniejszych planów Orlen team, poza sponsoringiem jest także szkolenie młodziży i strategiczna obecność w najważniejszych imprezach sportowych w Polsce – Rajd Polski, Baja Poland, oraz Mistrzostwach Polski w Motocrossie.

 


Auto-Turystyka będzie uważnie śledzić poczynania Orlen Team.

 

 
Designed by vonfio.de