Home Rajdy/Rally DAKAR 2016
DAKAR 2016 Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 22 maja 2015 21:35

 

 

DAKAR W WARSZAWIE

 

Ten rajd to wyzwanie dla prawdziwych gigantów. Od 2009 roku jego trasa jest z każdą edycją coraz bardziej wymagająca. Organizator wynalazł w Ameryce Południowej wspaniałe, malownicze i trudne trasy. Znajomość regionu pozwala poruszać się po nim z coraz większą pewnością. W 2016 roku przygotowano zupełnie nową trasę. Rozciąga się ona na ogromnym dystansie między Limą a Rosario i obejmuje wszystkie rodzaje nawierzchni.

 

W stolicy odbyła się konferencja prasowa przed Rajdem Dakar 2016. Zaszczycił ją swą obecnością dyrektor imprezy Ettienne Lavigne, który wspomniał o określeniu jakim w kolumnie dakarowej określa się coraz liczniej startujących Polaków – „Polska Siła”. Poznaliśmy trasę, która będzie zawierała sekcje piaszczyste, kamieniste i błotniste. Będą także biwaki w różnych atrakcyjnych miejscach, jak na brzegu słynnego jeziora Titicaca.

 

 

Start imprezy już 3 stycznia przyszłego roku w Limie w Peru, a meta w Rosario na północy Argentyny. Będziemy relacjonować na bieżąco przygotowania naszych ekip do imprezy, jak i samą imprezę.

 


 

Tekst i zdjęcia; Mirosław Wdzięczkowski

 
Designed by vonfio.de