Home Inne/Others AUTEM PRZEZ ŚWIAT - PORADNIK
AUTEM PRZEZ ŚWIAT - PORADNIK Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 04 lutego 2015 20:49

 

Samochodem przez świat. O czym powinni pamiętać kierowcy na Wyspach Kanaryjskich?


Wyspy Kanaryjskie to moc atrakcji oraz miejsce wypoczynku na najwyższym poziomie. To również wspaniałe miasteczka i zabytki, które warto zobaczyć. Ze względu na spore odległości pomiędzy nimi w czasie krótkiego urlopu na zwiedzenie najważniejszych obiektów szanse mają tylko zmotoryzowani turyści. Jak podróżować samochodem po tych wyspach? O czym warto pamiętać w czasie takiej wyprawy?


 

Jedni postawią na wycieczkę objazdową po wybranej wyspie, inni skorzystają z wygody i zakwaterowania w jednym hotelu. Ponieważ stan dróg, podobnie jak i ich liczba nie sprawia na Wyspach Kanaryjskich większych problemów, kierowcy mogą zaplanować wiele ciekawych wycieczek z jednego z tak wielu kurortów.

 

 

Połączenia promowe pomiędzy poszczególnymi wyspami oraz liczne wypożyczalnie samochodów to kolejne udogodnienia, z których można tu skorzystać. Planując wakacje all inclusive na Wyspach Kanaryjskich z biurem podróży, np. z Rainbow Tours, nie trzeba wcale rezygnować z planów zwiedzania wysp samochodem. Można go przecież bez problemów wynająć i cieszyć się swobodą oraz niezależnością. Rezerwowanie samochodów drogą online lub szukanie wypożyczalni w rejonie większych kurortów to propozycje, z których dziś może skorzystać każdy miłośnik motoryzacji. Przed wynajęciem samochodu oraz przed rozpoczęciem samochodowej wyprawy po wyspach należy jednak zrobić jedno – zapoznać się z tymi przepisami, które obowiązują kierowców na Wyspach Kanaryjskich.

 

 

 

O czym muszą pamiętać kierowcy na Wyspach Kanaryjskich?


Przede wszystkim o tym, że wyspy te są częścią Hiszpanii, zatem hiszpańskie przepisy warto przed zajęciem miejsca za kierownicą przestudiować dokładnie. By nie wrócić z wakacji z pamiątką w postaci mandatu, należy przede wszystkim pamiętać o takich dokumentach, jak prawo jazdy, dowód rejestracyjny pojazdu i zielona karta oraz o takich elementach wyposażenia samochodu, jak zapasowe żarówki, kamizelka odblaskowa oraz dwa trójkąty ostrzegawcze. Limit alkoholu we krwi wynosi 0,5 promila, a w czasie jazdy nie można ani sięgać po napoje, ani też prowadzić dyskusji przez telefon nawet w chwili, gdy rozmowę taką prowadzimy za pomocą słuchawek i mikrofonu. Słuchawki to kolejny punkt na liście rzeczy zabronionych w czasie jazdy. W terenie zabudowanym prędkość dopuszczalna to 50 km/h, z kolei na drogach ekspresowych oraz autostradach 120 km/h. Znaki zresztą na bieżąco informują, jaką prędkość powinniśmy utrzymać na danym odcinku drogi. Są one dobrze widoczne i czytelne – wystarczy się tylko do nich dostosować.

 

Wyspy Kanaryjskie to malownicze drogi, po których jeździ się z przyjemnością. Podróż tutejszymi autostradami oraz lokalnymi drogami to szansa na podziwianie pięknych widoków oraz zwiedzanie tutejszych miast i miasteczek w taki sposób, jaki my sami uznamy za stosowny. Wynajętym samochodem możemy dotrzeć do najpiękniejszych zakątków na każdej z wysp tego niezwykłego archipelagu, a naszym jedynym obowiązkiem w związku z taką podróżą będzie zapoznanie się z przepisami, które obowiązują w Hiszpanii wszystkich kierowców.

 

 
Designed by vonfio.de