Home Wyścigi/Race INTER EUROPOL COMPETITION OGŁASZA SKŁAD KIEROWCÓW
INTER EUROPOL COMPETITION OGŁASZA SKŁAD KIEROWCÓW Email
Wpisany przez Mirosław Wdzięczkowski   
poniedziałek, 07 lutego 2022 19:12

 

Fittipaldi, Heinemeier Hansson i Scherer w prototypie LMP2 zespołu Inter Europol Competition w European Le Mans Series

 

Zespół Inter Europol Competition z dumą informuje, że wystawi prototyp Oreca 07 klasy LMP2 w European Le Mans Series (ELMS) w sezonie 2022. Samochód poprowadzą Brazylijczyk Pietro Fittipaldi, kierowca rezerwowy i testowy zespołu Haas F1 Team, Duńczyk David Heinemeier Hansson, który ma na koncie zwycięstwo w klasie w wyścigu 24h Le Mans i Szwajcar Fabio Scherer, były kierowca DTM, mający w dorobku dwa miejsca na podium w WEC w klasie LMP2. Zespół wystawi w ELMS także dwa prototypy klasy LMP3.

 


Pietro Fittipaldi: “Jestem podekscytowany perspektywą startów w zespole Inter Europol Competition w ELMS. Wraz z Davidem i Fabio stworzymy silny skład. Chcemy walczyć o czołowe pozycje, a naszym celem jest tytuł mistrzowski. Nadal będę także kierowcą rezerwowym i testowym zespołu Haas w Formule 1. Zapowiada się więc pracowity sezon, ale już nie mogę się go doczekać.”

 

David Heinemeier Hansson: “Bardzo się cieszę z powrotu do kokpitu prototypu LMP2. Z tak mocnym zespołem, jak Inter Europol Competition mamy szanse powalczyć o tytuł mistrzowski w ELMS. Po wielu sezonach startów w seriach IMSA i WEC jestem podekscytowany, że będę miał okazję walczyć samochodem LMP2 o zwycięstwa w klasyfikacji generalnej.”

 

 

 

 

 

Fabio Scherer: “Jestem niezwykle szczęśliwy, że mogę dołączyć do zespołu. Z takim składem mamy szanse, aby walczyć o miejsca na podium i osiągnąć bardzo dobry wynik w klasyfikacji mistrzostw.”

 

Sascha Fassbender (szef zespołu): "Z radością witamy w zespole Pietro, Davida i Fabio. Zgłoszenie w klasie LMP2 w ELMS to kolejny krok w rozwoju zespołu. Mamy kontrakty z trójką znakomitych kierowców i chcemy poważnie liczyć się w stawce LMP2. Chcielibyśmy także wystawić drugi samochód w wyścigu 24h Le Mans. Mamy nadzieję, że to się uda.”

 

Składy załóg w European Le Mans Series 2022:

 

Ligier LMP3 #13 Charles Crews, Nico Pino, tbc

Ligier LMP3 #14 James Dayson, tbc, tbc

Oreca LMP2 #43 Pietro Fittipaldi, David Heinemeier Hansson, Fabio Scherer

 
Designed by vonfio.de