Home Wyścigi/Race HOŁEK TESTOWAŁ Z INTER EUROPOL COMPETITION
HOŁEK TESTOWAŁ Z INTER EUROPOL COMPETITION Email
Wpisany przez Robert Wdzięczkowski   
sobota, 25 grudnia 2021 11:07

 

 

 

 

Krzysztof Hołowczyc testował prototyp LMP3

 

 

 

Podczas dni testowych na torze Portimao w Portugalii zespół  Inter Europol Competition gościł prawdziwą legendę sportu motorowego. Rajdowy mistrz Europy, uczestnik wielu rajdów WRC, wielokrotny rajdowy mistrz Polski, trzeci kierowca na mecie Dakaru 2015 Krzysztof Hołowczyc zajął miejsce w kokpicie żółto-zielonego Ligier JS P320 klasy LMP3. W tym roku 59-letni kierowca wygrał Puchar Europy FIA w rajdach Baja Cross-Country.

 

POLUB NAS TEŻ NA  FACEBOOK oraz  YOUTUBE

 

PRZECZYTAJ TAKŻE;  SUKCESY INTER EUROPOL COMPETITION

 

 

 

 

Krzysztof Hołowczyc: “Testy z zespołem Inter Europol Competition sprawiły mi wielką przyjemność. Rajdy, w których do tej pory startowałem to zupełnie inny świat! Na torze nie ma miejsca na jazdę bokiem czy jakąkolwiek improwizację. Prototyp LMP3 to bardzo poważny samochód wyścigowy. Po pokonaniu kilkunastu okrążeń konieczna była głębsza analiza moich przejazdów z inżynierem, aby poprawić tempo. Nie było to proste. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony, że mamy w Polsce zespół startujący z sukcesami w wyścigach na najwyższym poziomie i często zajmujący miejsca na podium. Jestem z tego naprawdę dumny!”

 


 

Niewielu jest kierowców, którzy startowali w swej karierze w WRC, w Dakarze, w rajdach Baja Cross-Country i w wyścigach długodystansowych. Krzysztof Hołowczyc nie wyklucza żadnej możliwości. Czas pokaże, co przyniesie przyszłość.

 

 
Designed by vonfio.de