Home Wyścigi/Race DRUGA ELIMINACJA PUCHARU MAZDY
DRUGA ELIMINACJA PUCHARU MAZDY Email
Wpisany przez Mirosław Wdzięczkowski   
czwartek, 01 lipca 2021 17:56

 

 


MAZDA MX-5
Cup po raz drugiW nadchodzący weekend, w dniach 1 – 3 lipca odbędzie się na torze w Poznaniu trzecia i czwarta runda nowego pucharu wyścigowego Mazda MX-5 Cup Poland, organizowanego w ramachWyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Na tor wyjedzie sześć 200-konnych roadsterów przygotowanych przez warszawską firmę TG Auto.

 

 

ZNAJDŹ NAS TEŻ NA  FACEBOOK oraz  YOUTUBE

 

ZOBACZ TAKŻE;  HISTORIA MARKI MAZDA


 

Na torze Poznań zobaczymy podczas tego weekendu w klasyfikacji Mazda MX-5 Cup 6 samochodów, którymi pojadąMarcin Fedder, Krzysztof Siadkowski, Marcin Siadkowski, Grzegorz Grzybowski, Krzysztof Ratajczak oraz powracający na tor znany dziennikarz TVN Turbo Łukasz Byśkiniewicz.

Ponadto w stawce 32 samochodów zgłoszonych do sobotniego dwugodzinnego wyścigu Endurance znajdą się dwie załogi w Mazdach MX-5. Będą to bracia Krzysztof i Marcin Siadkowscy oraz Grzegorz Grzybowski i Marcin Fedder.

 

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ;  WKRÓTCE ROZPOCZĘCIE SEZONU PUCHARU MAZDA MX5

 

 

 


Swoje pierwsze kroki w motorsporcie stawiałem właśnie na torze wyścigowym blisko 15 lat temu – powiedział Łukasz Byśkiniewicz. – Potem skupiłem się na rajdach, ale teraz bardzo się cieszę z powrotu na tor. Po szutrowym początku sezonu rajdowego, start w Poznaniu będzie świetnym elementem przygotowań do nadchodzących rajdów asfaltowych. Szczególną radość sprawia mi fakt startu tylnonapędową Mazdą MX-5, która nawet w wersji cywilnej słynie ze znakomitego prowadzenia i radości z jazdy. Z tym większą niecierpliwością czekam na wyścigowy weekend.

Wszystkie samochody bez najmniejszego uszczerbku wytrzymały pierwsze dwie rundy – powiedział dyrektor pucharuPaweł Skucha. – Stan zużycia poszczególnych zespołów był całkowicie zgodny z naszymi oczekiwaniami. Nie było absolutnie żadnych niespodzianek. Na drugi wyścigowy weekend w sezonie jedziemy z wielkimi nadziejami na znakomite ściganie.Prognoza pogody na cały weekend przewiduje opady deszczu, a to oznacza, że być może kierowców czeka przygoda na mokrym asfalcie i deszczowych oponach. Zapraszamy wszystkich kibiców na tor w Poznaniu. Organizatorzy przewidują wstęp wolny.

Weekend zapowiada się bardzo emocjonująco, bo organizatorzy otrzymali łącznie aż 181 zgłoszeń z wielu państw. Relacje z wyścigów można oglądać na stronie www.wsmp.pl/live
 

 
Designed by vonfio.de