Home Relacja/Stories LIGIER W STREFIE KIBICA
LIGIER W STREFIE KIBICA Email
Wpisany przez Mirosław Wdzięczkowski   
niedziela, 20 grudnia 2015 06:21

 

NAJLEPSZE AUTO DLA KIBICA RAJDU BARBÓRKA

 

Jak co roku sezon sportowy kończy się w grudniu rajdem rozgrywanym w mieście, w centrum stolicy. Zwykle tysiące kibiców i tysiące ich samochodów mają trudności z zaparkowaniem. My nie mieliśmy żadnych, bo tym razem wzięliśmy jako partnera auto małe, ale w pełni wystarczające do kibicowania w mieście, jakby do tego stworzone LIGIER JS 50.

 

PRZECZYTAJ TEŻ;   LIGIER JS 50 - TEST

 

 

Ta wersja mikrosamochodu jest nieco szybsza. Ma trochę podrasowany silnik. Standardowo ten mały samochód ma 6 KM, 350 kg masy pojazdu i prędkość maksymalną 45 km/h. Takim już jeździliśmy i bardzo fajnie było – może to nie jest połykacz kilometrów na autostradzie, ale był bardzo fajny. To w zupełności wystarczy w zatłoczonych centrach miast.

 

 

 

Lecz nie do końca wystarcza w terenach podmiejskich. Ten ma sinik nieco wzmocniony – nadal o pojemności 500 cm, dwucylindrowy diesel bez turbo. Jego prędkość maksymalna to 62 km/h, a z górki 64 i ma jakby nieco lepszą kulturę pracy silnika. Jakby płynniej jeździł. Przy tym nie stwierdziliśmy drastycznego wzrostu zużycia paliwa. Bagażnik jest zaskakująco duży. Wejdą nawet duże plecaki lub walizka bądź też całodzienne zakupy z marketu.

 

 

 

 

Ruszamy do kibicowania. Parkingi na Służewcu i Bemowie zatkane. Nasze małe auto mimo to zawsze znajdzie jakiś kawałek wolnej przestrzeni. Wejdzie w każdą lukę. Jeszcze trudniej zaparkować wieczorem w centrum miasta by obejrzeć słynne Kryterium Karowa. Wszystkie parkingi nad Wisłą i skarpie wiślanej zatkane. Kilkadziesiąt tysięcy kibiców musi nieraz daleko dojść. My znaleźliśmy miejsce wąskie lecz na tyle długie, iż mogły by zaparkować dwa takie dwuosobowe auta.


 

 

Tak więc trudności rodzą potrzeby, a spryt podrzuca rozwiązania. Odkryliśmy najlepsze auto! Najlepszy samochód do kibicowania na dużej imprezie, nie tylko sportowej w centrum miasta.

Porada Auto-turystyki – jeśli chcesz kibicować na Rajdzie Barbórka w przyszłym roku, weź LIGIER JS 50 - najlepsze auto specjalistyczne!

 

Tekst i zdjęcia; Mirosław Wdzięczkowski

 

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ; 

LIGIER - PREMIERA

AUTO-TURYSTYKA NA WYŚCIGACH NA LODZIE

 
Designed by vonfio.de