Home Podróże sentymentalne W JURZE KRAKOWSKO-CZĘSTOCHOWSKIEJ
W JURZE KRAKOWSKO-CZĘSTOCHOWSKIEJ Email
Wpisany przez Robert WDZIĘCZKOWSKI   
piątek, 07 lipca 2017 17:38

 

MITSUBISHI W ZAWIERCIU

 

Kolejna krótka wyprawa Auto-turystyki to podróż do ZAWIERCIA i okolic. Jura Krakowsko-Częstochowska jest piękna i inspirująca o każdej porze roku. Późna wiosna i piękne słońce tylko uprzyjemniły pobyt. Naszym partnerem w podróży był MITSUBISHI ASX Diesel.

 

POLUB NAS TEŻ NA  FACEBOOK oraz YOUTUBE

 

PRZECZYTAJ TEŻ;   MITSUBISHI ASX DIESEL - TEST

 

Droga ze stolicy na południe jest łatwa i prosta. W większości wyremontowana dwujezdniowa droga na Śląsk pozwala bez zmęczenia poruszać się w niedużym dość ruchu.

 

 

Częstochowa, a potem już lewo w stronę Zawiercia. Jeszcze tylko 60 km malowniczych dróg i …. popołudniowy korek na wjeździe do miasta.

 

 

Nieopodal Zawiercia mamy prawdziwy „jurowy” raj dla turystów. Są zamki średniowieczne szlaku Orlich Gniazd. Ogromny zamek w Ogrodzieńcu, przy którym zawsze jest dużo turystów. Niedaleko odnowiony i przeznaczony do zwiedzania zamek w Bobolicach. A dwa kilometry od niego właśnie przywracane do świetności ruiny zamku Mirów. Stąd już ż tylko 35 kilometrów do kolejnej perełki jury czyli zamku w Olsztynie koło Częstochowy. W Olsztynie poza ruinami dużego zamku jest bardzo ładny, odnowiony rynek miejski. Wszystko nastawione na turystów. A miejsc noclegowych i możliwości pożywienia się w barach i restauracjach jest tu dużo.

 

 

 

Cóż, zwiedzanie jury zawsze wiąże się z pięknymi widokami, które można podziwiać z auta bądź z licznych punktów widokowych. Nas prowadził doskonale się spisujący MITSUBISHI ASX Diesel. Okazał się autem wygodnym i pojemnym – w dodatku oszczędnym.

 


 

Tekst i zdjęcia; Robert i Mirosław Wdzięczkowscy

 

PRZECZYTAJ TEŻ;

 

AUTO-TURYSTYKA W JURZE

 

MITSUBISHI W JANOWCU I KAZIMIERZU

 
Designed by vonfio.de