Home Mitsubishi MITSUBISHI SPACE STAR
MITSUBISHI SPACE STAR Email
Wpisany przez Adam Janczur   
wtorek, 03 lipca 2018 17:46

 

DUŻY MAŁY


Niegdyś do 2005 roku MITSUBISHI SPACE STAR produkowany był jako przestronny minivan, można rzec, iż bardziej jako podwyższone kombi. W każdym razie był samochodem pojemnym i atrakcyjnym. To mu zostało do dziś, choć w najnowszej wersji to auto miejskie i podmiejskie. Ale czy na pewno? My pojechaliśmy nim w daleką wyprawę.

 

ZOBACZ TAKŻE;  MITSUBISHI SPACE STAR - PREMIERA


POLUB NAS NA  FACEBOOK oraz  YOUTUBE


 

 

Linia nadwozia nie jest innowacyjna i szalona. Auto zbytnio nie wyróżnia się w tłumie – to właśnie jest jego siła. Space Star został zbudowany tak by osiągnąć jak najmniejszy współczynnik oporu powietrza. Lecz nadmieńmy, iż sylwetka auta wcale nie jest brzydka.

 

ZOBACZ TEŻ; MITSUBISHI ECLIPSE CROSS - PREMIERA

 

 


To nieduże auto miejskie i podmiejskie o długości 3,71 cm. Duże reflektory przednie zachodzą mocno na błotniki. W zderzaku są dodatkowo reflektory przeciwmgielne z doświetlaniem zakrętów. Tył masywny z dużymi lampami zespolonymi. Szyba tylna dość pionowo umieszczona, nieduża, ale dająca dobre widzenie do tyłu. Przetłoczenia boku nadwozia subtelne. Umiejętnie łączą łagodne, obłe kształty z ostrzejszymi krawędziami.

 

 

 


Linia zewnętrzna ma swoje odzwierciedlenie w środku. Jest miło, poprawnie i elegancko. Nie ma do czego się przyczepić. W środku jest dużo miejsca. Zaskakująco dużo. To dzięki ustawieniu kół w rogach nadwozia. Fotele zadziwiająco wygodne, nieźle trzymają boki ciała. Na tylnej kanapie również siedzi się wygodnie. Z tyłu jest dużo miejsca na nogi. Plastiki dość twarde, lecz miłe w dotyku. Konsola środkowa wygląda przyjemnie. Część jej wykonana jest z błyszczącej czerni fortepianowej, która mocno się kurzy i warto wozić ze sobą wilgotną ściereczkę, by co parę dni przetrzeć. Zegary czytelne, zrobione w prostej formie. Przycisk Start/Stop jest po lewej stronie kierownicy, ale można się przyzwyczaić. Kierownica nie za duża, ma pełne sterowanie radiem, i tempomatem. Przycisk od sterowania komputerem pokładowym znajduje się przy zegarach.

 


 

 

Auto jest dynamiczne. Głównie dlatego, iż waży 845 kg. Napędza go trzycylindrowy silnik o mocy 80 KM. Mimo, że nieźle się sprawuje, jak by było więcej ze 20 KM byłby to całkiem fajny pojazd.

 


DANE TECHNICZNE;


Silnik – 3-cylindrowy, benzynowy wolnossący

Moc - 80 KM

Max. Moment obrotowy – 106 Nm przy 4000 obr/min

Skrzynia biegów – 5 biegowa mechaniczna

Napęd – przedni

Przyspieszenie 0-100 km/h – 11,7 sek

Prędkość maksymalna – 175 km/h

Średnie zużycie paliwa – 4,0 – 5,5 litra

Rozstaw osi – 2450 mm

Dł/szer/wys – 3710/1665/1490 mm

Masa pojazdu – 845 kg

Pojemność bagażnika 235 litrów

 

 

 


Jazda tym autem – co sprawdziliśmy – także w długiej podróży to sama przyjemność. To miłe i ciche auto. Na zakrętach prowadzi się wybornie. Na nierównościach nie skacze jak inne małe pojazdy.

 

 

 


Mieliśmy także okazję do jeżdżenia takim samym autem, ale z automatyczną bezstopniową skrzynia biegów. Jeździ równie dobrze, ale osobiście wolę skrzynię mechaniczną.

 


 


 


MITSUBISHI SPACE STAR to samochód ciekawy, silny rywal dla konkurentów. Jeśli chcemy jeździć autem niebanalnym, a nie rzucającym się w oczy to świetny wybór.

 


Tekst, zdjęcia i filmy; Mirosław Wdzięczkowski

 

 
Designed by vonfio.de