Home Wyprawy/Expeditions NAD BAŁTYK PRZEZ ŚRODEK KRAJU
NAD BAŁTYK PRZEZ ŚRODEK KRAJU Email
Wpisany przez Małgorzata Frank   
piątek, 29 czerwca 2012 16:55

 

Przez środek Polski nad morze

 

 

Przejechaliśmy przez nowo oddany odcinek autostrady do Strykowa, by pojawić się w Bełchatowie, a potem nad Bałtykiem. Najnowszym autem Honda Civic. Spisywała się znamienicie!

 

ZOBACZ TAKŻE;    HONDA CIVIC - TEST


By przejechać do Bełchatowa nie trzeba obecnie jechać krajową ósemką i stać w wielogodzinnych korkach na remontowanej drodze. Wystarczy z autostrady w Łyszkowicach skręcić w lewo na Brzeziny, potem Rzgów i omijając Łódź od wschodu już jesteśmy na autostradzie w kierunku Częstochowy. To bardzo malownicza i sympatyczna trasa. Ruch mały, drogi dobrej jakości i po drodze zwiedzamy jakieś kościoły, o których nie mieli byśmy nigdy pojęcia, gdybyśmy podróżowali główną. Koło Bełchatowa jest wiele intrygujących miejsc.

Górka narciarska Kamieńsk ma całą infrastrukturę wokół. Są restauracje, ścianki wspinaczkowe, place zabaw dla dzieci i parkingi. Nasza Honda Accord spisuje się doskonale i dobrze się tam prezentuje.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ;   HONDA CIVIC - PREMIERA


Honda pod górką narciarska w Kamieńsku.

 

 

 

Zwiedzamy także, co polecamy by zobaczyć osobiście największy dół w Europie. Jest od południowej strony tuż przy jakiejś wsi punkt widokowy na kopalnię węgla brunatnego. Robi wrażenie głęboki na około 500 metrów, ma wiele kilometrów kwadratowych powierzchni. W samym Bełchatowie jest ładny odnowiony rynek.

Czas na wyjazd nad Bałtyk. Nie chcemy jechać autostradą. Warto po drodze coś zwiedzić. Jedziemy przez Łódź, Płock, Sierpc, Żuromin do Działdowia, gdzie jest interesujący zamek i elegancki rynek z przednimi lodami włoskimi. Polecamy!

Za Grunwaldem wjeżdżamy niestety na krajową siódemkę. Lecz mamy dobra informację. Wkrótce od Miłomłyna aż do Elbląga będzie droga szybkiego ruchu. Już jest na ukończeniu. Od Pasłęka do Elbląga jest już oddana. Wygodnie się jedzie. Honda Civic płynie po jezdni. A od Pruszcza Gdańskiego mamy już oddaną południową obwodnicę Gdańska.

Wcentrum Władysławowa.

Morze wita nas lekko wzburzone. Ruch w stronę Władysławowa nieduży. A samo miasto początkowo nie budzi pozytywnych emocji. Gdy wjedziemy do jego nadmorskich dzielnic Cetniewa i Chłapowa jest lepiej. To pierwsze znane jest z Centrum Przygotowań Olimpijskich. Podobnie jak Chłapowo ma piękne piaszczyste plaże, ciągnące się do przylądka Rozewie. Wypoczynek nad morzem to poznawanie także licznych atrakcji oddalonych od morza. Niedaleko jest duża farma wiatrowa. Chłapowo ma ogromną ilość pensjonatów i hoteli dobrze utrzymanych.

 

Koncert na promenadzie Mistrzów w Cetniewie.

Droga powrotna, słynna siódemka jak zwykle pełna radarów i należy uważać. Na szczęście nie ma dużego ruchu i Honda płynnie sobie podąża. Cała podróż to zużycie na poziomie 7 litrów benzyny. To naprawdę atrakcyjne nietuzinkowe auto rodzinne, szczególni w wersji trójbryłowej. Jeśli chcesz się wyróżnić z tłumu podróżuj Hondą. Nadaje się do podróży i wypraw. Turystyka motoryzacyjna zyskała nowego sprzymierzeńca. Auto-turystyka jest zadowolona z wyprawy nad morze.

 

Tekst i zdjęcia; Mirosław Wdzięczkowski

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ;

HONDA CR-V NAD BAŁTYKIEM

HONDA ACCORD W WIELKOPOLSCE

STARTUJE HONDA GYMKHANA
 
Designed by vonfio.de