Home Relacja/Stories TECHNO CLASSICA ESSEN 2012
TECHNO CLASSICA ESSEN 2012
Wpisany przez Bartosz Idzikowski   

Techno Classica Essen 2012

 

 

Zorganizowane już po raz 24-ty targi Technoclassica to bez wątpienia największe święto zabytkowej motoryzacji. W ciągu pięciu dni teren wystawowy w niemieckim Essen odwiedziło ponad 180 000 widzów z całego świata. A mieli co oglądać. W 20 halach wystawiło swoje stoiska ponad 1200 wystawców z 30 krajów oraz ponad 200 klubów zrzeszających miłosników zabytkowej motoryzacji.

 

 

 

 

Targi to doskonała okazja, aby tuż przed rozpoczęciem sezonu zakupić wymarzone auto lub pozyskać długo poszukiwane cześci lub akcesoria.  Każdy mógł znaleźć coś dla siebie - na kupujących czekało ponad 2500 pojazdów reprezentujacych cały przekrój historii motoryzacji. Ceny? Oczywiście bardzo zróźnicowane, tak samo jak targowa oferta. Dostępne były samochody "przystępne" cenowo, którymi bez problemu można się poruszać na codzień w cieplejsze dni. Z drugiej strony na zamożniejszych kolekcjonerów czekały prawdziwe motoryzacyjne perełki, które schowane w ciepłych garażach będą stanowić doskonałą inwestycję na przyszłość.

 

 

 

W Essen nie mogło zabraknąć i nie zabrakło największych niemieckich producentów. Swoje stoiska, nierzadko zajmujące niemal całe hale miały m.in.:

  • Mercedes-Benz - świętujący 60-lecie premiery legendarnej juz klasy SL.
  • Opel, który przypomniał widzom, iż w tym roku obchodzi 150-lecie swojego istnienia.
  • BMW - tu prym wiodły modele "Serii 3" wszystkich generacji oraz prezentacja słynnego działu "M" obchodzącego 40 urodziny.
  • Nie zawiodły też nikogo stoiska Wolkswagena i Audi, które postawiły na swoje osiągnięcia sportowe. Audi Sport S1 Quattro, którym Walther Rohrl uzyskał rekorodowy czas podczas wspinaczki na słynny Pikes Peak, rajdowe Garbusy, Golfy przypomniały widzom największe osiągnięcia VAG w sportach motorowych.
  • Porsche było chyba najliczniej prezentowaną marką w Essen. Oprócz "fabrycznego stoiska" w każdej hali stało po kilkadziesiąt pojazdów tej marki. Można było odnieść wrażenie, że co drugi samochód wyprodukowany w Niemczech to Porsche 911!!!

 

 

Technoclassica to także okazja to obejrzenia pojazdów mniej znanych, bądź prawie całkowicie zapomnianych marek, dotknięcia prawdziwych legend, spotkania obiektów dziecięcych marzeń, wcześniej jedynie spoglądających na nas z plakatów powieszonych nad łóżkiem... Dlatego zapraszamy do obejrzenia zdjęc z tegorocznej edycji targów i już zapraszamy do Essen w przyszłym roku. Naprawdę warto!

 

 

 

Część prezentacji Mercedes-Benz

 

 

Tematem przewodnim stoiska Volvo było 50-lecie Volvo Amazon w wersji kombi

 

 

Technoclassica to nie tylko pojazdy, ale również wszelkiego rodzaju akcesoria i automobilia

 

 

Volkswagen Golf II, zbudowany aby zdobyć Pikes Peak!

 

 

Legenda Pikes Peak - rekordzista trasy Audi Sport S1 Quattro

 

 

ZOBACZ TAKŻE;   WALTER ROHRL NA PIKES PEAK

 

 

 

Majestatyczny Mercedes-Benz 540K Special Coupe - jeden z 3 wyprodukowanych egzemplarzy!

 

 

 

 

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się samochody oferowane przez prywatnych właścicieli. Większość oferowanych aut było w stanie kolekcjonerskim, z niewielkimi przebiegami.

 

 

Niezwykle rzadkie Pegaso. W Essen można było podziwiać 21 z 86 wyprodukowanych w latach 50-tych aut tej hiszpańskiej marki!

 

 

 

Ogromne podziękowania dla Mirka Staniszewskiego z firmy Classic Parts Staniszewski, bez którego nasza wyprawa nie byłaby możliwa!

 

www.classicparts.pl

 

 

 

 
Designed by vonfio.de