Home Rajdy/Rally RAJD MONTE CARLO HISTORIQUE
RAJD MONTE CARLO HISTORIQUE Email
Wpisany przez Mirosław Wdzięczkowski   
niedziela, 29 stycznia 2012 17:04

 

Start z Warszawy

 

W niedzielne popołudnie z warszawy, jak wielokrotnie w przeszłości wystartował słynny Rajd Monte Carlo, tym razem jego wersja historyczna, o wiele ciekawsza, niż obecne wyczynowe zmagania garstki profesjonalistów, gdzie wszyscy podróżują, a zawsze wygrywa jeden Francuz. W tej imprezie startuje 300 załóg, w tym kilkadziesiąt z Warszawy. Mogą wziąć udział tylko modele aut, jakie onegdaj brały udział w zmaganiach na trasach Rajdu Monte Carlo.

 

 

Gościem honorowym i starterem był pierwszy indywidualny Mistrz Świata w rajdach samochodowych Szwed Bjorn Waldegaard. Startując w 1969r. z Warszawy wygrał Monte Carlo. Na starcie zobaczyliśmy dziewięć polskich załóg, w tym także kilka Polskich Fiatów 125p, które w latach 70-tych brały udział w tym rajdzie, raz zwyciężając w klasie.

 


 

My kibicujemy załodze dwóch rajdowych doświadczonych pilotów. Z numerem 107 pojadą Robert Burchard i Grzegorz Gac w barwach Webasto. Ten pierwszy znany jest z ze startów z Krzysztofem Hołowczycem, a Grzegorz Gac to komentator sportów motorowych Eurosportu i niegdy pilot znany ze startów z Romualdem Chałasem i zdobycia wicemistrzostwa Europy z legendarnym Marianem Bublewiczem. Grzegorz Gac startował niegdyś w wyczynowym Monte Carlo również z numerem 107 i ukończył imprezę w pierwszej setce najlepszych załóg.

Zobaczcie naszą fotorelację ze startu pod Teatrem Wielkim w Warszawie.

 

 

 

 

Tekst: Mirosław Wdzięczkowski

Zdjęcia: Mirosław Wdzięczkowski, Adam Władysław Jankowski i Bartosz Idzikowski

 

Przeczytaj również;

100 LAT RAJDU MONTE CARLO

 

 
Designed by vonfio.de