Home Rajdy/Rally PRZED DAKAREM
PRZED DAKAREM Email
Wpisany przez Adam Jankowski   
środa, 21 grudnia 2011 22:27

 

Konferencja RMF Caroline Team oraz R-Six Team,

 

Zespoły RMF Caroline Team oraz R-Six Team ogłosiły pełną gotowość do udziału w rajdzie Dakar już na dwa tygodnie przed startem pierwszego odcinka. W ramach sojuszu, startujący Unimogiem zespół R-SixTeam oraz zespół RMF Caroline Team zadeklarowały współpracę oraz wzajemną pomoc na trasie rajdu. Wszystkie załogi zakończyły ostatnie treningi.

 

Wychodzi na to, że w ślad za słowami Alberta Gryszczuka, szefa RMF Caroline Team ”Cały zespół przygotowywał się sumiennie do startu. Olbrzymią pracę wykonał Adam, który zaczął treningi wiosną tego roku, by opanować samochód w stopniu pozwalającym mu dojechać do mety Dakaru”, o czym już wspominaliśmy na stronach Auto-Turystyki.pl.

 

 

Start rajdu zaplanowano na 1 stycznia w Mar Del Plata w Argentynie. Ósmego dnia w Copiapó (Chile) zawodnicy będą mogli na trochę odetchnąć od walki z pustynią. Metę w Limie (Peru) przejadą dopiero 15 stycznia. Jak się tam wybierzemy, to z pewnością zrobimy stosowną relację. Trasa łącząca ocean Atlantycki z Pacyfikiem mierzyła będzie ponad 9 tysięcy kilometrów. Zespoły walczyły będą z piaskami pustyni i szybkimi kamienistymi odcinkami. Zawodnicy będą mieli do pokonania również Andy, gdzie spotkać mogą mrozy, silne wiatry, a nawet śnieg. A więc ruszą w drogę za siedem mórz, siedem lasów i siedem gór…..


Tekst i zdjęcia; Adam Władysław Jankowski

 

ZOBACZ TAKŻE;

RMF CAROLINE TEAM NA RAJDZIE MAROKA

 

 
Designed by vonfio.de