Home Rajdy/Rally DACIA DUSTER CUP PRZED STARTEM
DACIA DUSTER CUP PRZED STARTEM Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 02 lutego 2017 10:48

 

DACIA DUSTER CUP STARTUJE W KWIETNIU. ZOSTAŁY TYLKO
2 SAMOCHODY

Pierwsze eliminacje w ramach Dacia Duster Cup odbędą się podczas rajdu Baja Drawsko w dniach 7-9 kwietnia br. Organizator sprzedał już 8 samochodów w wersji startowej. Zostały tylko 2 egzemplarze Dacia Duster.

 

ZNAJDŹ NAS TAKŻE NA YOUTUBE oraz FACEBOOK

 

PRZECZYTAJ TEŻ; DACIA DUSTER DCI 4X4 - TEST

 

 

Już w dniu ogłoszenia pucharu spłynęły do nas pierwsze zapytania i rezerwacje. Na 2 samochody nie są jeszcze podpisane umowy, ale prowadzone są już zaawansowane rozmowy z kilkoma zespołami, więc zainteresowane osoby powinny jak najszybciej się z nami skontaktować – mówi Andrzej Gemra, zastępca dyrektora Renault East ds. Efektywności i Rozwoju Nowych Projektów.

Dacia Duster Cup to nowa klasyfikacja w ramach Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych. W sezonie 2017 zawodnicy pojawią się na starcie w identycznie przygotowanych samochodach Dacia Duster. Nagrodą główną jest Dacia Duster z napędem 4x4. Zwycięzcy poszczególnych rund otrzymają nagrody pieniężne.

 

 

Puchar przeznaczony jest dla kierowców amatorów, którzy często pierwszy raz są w sytuacji organizacji środków na wystawienie swojego teamu. Zawodnicy zainteresowani udziałem w Dacia Duster Cup mogą zgłaszać się do kwietnia br. za pośrednictwem strony internetowej daciadustercup.pl.


Ambasadorem cyklu Dacia Duster Cup i mentorem dla zawodników jest jeden z najbardziej utytułowanych polskich kierowców rajdowych – Krzysztof Hołowczyc. Organizatorem pucharu jest Renault Polska, we współpracy z Polskim Związkiem Motorowym, Over Limit Motors i Hołowczyc Racing.

Krzysztof Hołowczyc będzie też towarzyszył zawodnikom przez cały sezon. Poza bieżącym doradztwem
i wsparciem poprowadzi również specjalne szkolenie w terenie przed rozpoczęciem cyklu.

Kierowcy nie muszą posiadać licencji. Warunkiem udziału jest podpisanie umowy z organizatorem i zakup samochodu Dacia Duster 4x4 w wersji określonej w regulaminie.

Samochód Dacia Duster Cup

Samochód wyposażony został w pakiet sportowy, na który składają się m.in. homologowana klatka bezpieczeństwa, sportowe kubełkowe fotele, 6-punktowe pasy bezpieczeństwa, sportowa kierownica
i system gaśniczy.

 


Z wnętrza usunięto wszelkie zbędne wyposażenie i wygłuszenia w celu obniżenia wagi auta. Cała karoseria została wzmocniona, aby zniosła pokonywanie trudnych rajdowych tras. Podwozie zostało zabezpieczone płytami aluminiowymi przed możliwymi uszkodzeniami podczas jazdy w terenie. Zastosowano większe i agresywniejsze koła, gumowe chlapacze i sportowy układ sterowania załączenia tylnego napędu. Zawieszenie zostało zmodyfikowane, zamontowano wzmocnione wahacze oraz sportowe, dedykowane amortyzatory Reiger. W tylnej części auta wygospodarowano miejsce na 2 koła zapasowe. Silnik wyposażony został w nowy program sterowania wtryskiem i wydajniejszy filtr powietrza wraz z całym układem dolotowym. DACIA Duster w wersji gotowej do startu kosztuje 99 000 zł netto.

 

W ostatnim czasie samochód przeszedł szereg testów w różnych warunkach, w tym zimowych i spisywał się doskonale.

 
Designed by vonfio.de