Home Rajdy/Rally REDAKTOR TOMASZ SZMANDRA WYGRYWA NA RAJDZIE ŻUBRÓW!
REDAKTOR TOMASZ SZMANDRA WYGRYWA NA RAJDZIE ŻUBRÓW! Email
Wpisany przez Mirosław Wdzięczkowski   
środa, 19 listopada 2014 18:57

 

Rajd Żubrów: Najszybsi wśród dziennikarzy

Podczas 48. edycji Rajdu Żubrów bardzo dobrze spisała załoga zespołu „Motofakty-Castrol Rally Team” Tomasz Szmandra i Grzegorz Badura startująca ALFĄ ROMEO Mito, która już po raz trzeci w ostatnich latach, okazała się najszybsza w kategorii dziennikarzy.


 


Załoga zaprzyjaźniona z redakcją „Auto-Turystyki” startowała 170-konnym modelem Mito 1.4 Quadrifoglio Verde i przed startem wcale nie była faworytem. Niemal pewnymi kandydatem do zwycięstwa w tej klasie wydawali się być ich rywale z Krakowa: Mariusz Suss i Kazimierz Duda, dysponujący ponad 400-konnym Mitsubishi Lancerem Evo z napędem 4x4. Jednak po starcie z Myślenic, okazało się, że spośród dziesięciu rozegranych odcinków specjalnych (dwukrotnie pokonywanych oesów: Góra Chełm, Lanckorona, Bałosówka, Przysłop i Góra Makowska), Alfa Mito wygrała ze swoimi najgroźniejszymi konkurentami aż siedem i bezdyskusyjnie zajęła pierwsze miejsce w swojej klasie.

 

Na starcie tegorocznej edycji rajdu stanęło 70 załóg. Czternasty raz zwycięstwo w klasyfikacji generalnej (uwzględniającej współczynniki wiekowe) przypadło w udziale Sobiesławowi Zasadzie, pilotowanemu przez wnuka, Daniela Chwista. Warto jeszcze wspomnieć, że w kategorii samochodowych klasyków po raz kolejny na „Żubrach” pojawił się były kierowca Formuły 1 Alex Caffi, który tym razem wystartował Alfą Romeo GTV. 
Designed by vonfio.de