Home PREMIERY MITSUBISHI SPACE STAR - PREMIERA
MITSUBISHI SPACE STAR - PREMIERA Email
Wpisany przez Mirosław Wdzięczkowski   
czwartek, 04 września 2014 05:27

 

W podwarszawskim Otwocku odbyła sie polska premiera prasowa najnowszego auta japońskiej marki spod znzku trzech diamentów. Trzeba przyznać, iż diamenty świecą mocno. Bardzo lekki samochód segmentu B  okazało się, że jest bardzo pojemny, oraz dynamiczny. MITSUBISHI SPACE STAR ma zastapić nie poprzedniego Space Stara, lecz model Colt. Najnowsze auto z silnikiem benzynowym, trzycylindrowym jest autem bardzo ekonomicznym i doskonale spisującym się na drodze. Z tyłu mogą swobodnie podróżować trzy osoby.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ;   MITSUBISHI OUTLANDER - PREMIERA

 

 

W polskich salonach spod znaku Trzech Diamentów zadebiutował nowy miejski samochód o nazwie Mitsubishi Space Star, który jest następcą popularnego modelu Mitsubishi Colt. Reprezentujący segment B Space Star, zgodnie ze swoją nazwą zapewnia przestronne wnętrze dla 5 osób. Od konkurencji wyróżnia go także wyjątkowo małe spalanie na poziomie 4 litrów na 100 km i niskie koszty eksploatacji.

 

 


Space Star oferuje nowoczesne, lekkie (od 845 kg ) i aerodynamiczne nadwozie w ciekawej kolorystyce oraz znakomitą zwrotność i łatwość manerwowania, uzyskaną między innymi dzięki najniższemu w klasie promieniowi zawracania, wynoszącemu zaledwie 4,6 metra.

Do napędu modelu Mitsubishi Space Star służą 2 aluminiowe, 3-cylindrowe, 12-zaworowe silniki benzynowe z systemem zmiennych faz rozrządu o pojemności 1 l. i mocy 71 KM oraz 1.2 l. o mocy 80 KM w połączeniu z 5-biegową manualną skrzynią biegów i najnowszą automatyczną przekładnią INVECS-III CVT (silnik 1.2 l.) zapewniającą doskonałą dynamikę.


 


 

Wysoki poziom bezpieczeństwa nowego modelu Mitsubishi Space Star zapewnia opatentowana przez MMC struktura nadwozia RISE („Reinforced Impact Safety Evolution”) oraz 6 poduszek powietrznych, w tym poduszki boczne i kurtyny powietrzne. Nad bezpieczeństwem kierowcy i pasażerów czuwają także oferowane w standardowym wyposażeniu systemy stabilizacji toru jazdy i kontroli trakcji ASC i TCL, system ABS z elektronicznym rozdziałem siły hamowania EBD, układ wspomagania nagłego hamowania BA i ostrzegania o nagłym hamowaniu ESS oraz (w połączeniu z przekładnią CVT) system wspomagania ruszania pod górę HSA. Nowe Mitsubishi Space Star pokonuje konkurentów bogatym wyposażeniem w połączeniu z atrakcyjnym cennikiem, który zaczyna się od 38 990 zł.


 


 


 

Sukcesor modelu Colt w segmencie B


Zadaniem najnowszego Mitsubishi Space Star jest zdobycie nowych klientów w Europie, dzięki zaoferowaniu im modelu zapewniającego przestronne wnętrze i kompaktowe rozmiary ułatwiające jazdę w mieście w połączeniu z niskimi kosztami eksploatacji oraz japońską niezawodnością i doskonałym stosunkiem wartości do ceny.

Nowe Mitsubishi Space Star debiutuje w segmencie B – drugim największym w Polsce pod względem wielkości sprzedaży. Ze względu na atrakcyjną cenę, samochody tego typu równie chętnie kupują indywidualni klienci, jak i firmy. Z racji swoich zalet w połączeniu z korzystną ceną, bogatym wyposażeniem i japońską niezawodnością, Mitsubishi Space Star stanowi atrakcyjną propozycję dla ludzi młodych i osób po 50 roku życia oraz rodzin, w których brakuje drugiego, mniejszego pojazdu. Dodatkowym atutem będzie oferowana w znakomitej cenie – szczególnie w porównaniu z konkurencją - najnowsza dynamiczna, automatyczna przekładnia INVECS-III CVT. Jak pokazują pierwsze zamówienia w Polsce, nowe Mitsubishi Space Star z automatyczną przekładnią CVT, dzięki efektywnej modernizacji i konkurencyjnej cenie, ma szansę zdobyć popularność wśród polskich klientów.

 

Space, czyli przestrzeń

Nowy Space Star to jeden z najbardziej kompaktowych samochodów oferowanych w europejskim segmencie B, przy czym odznacza się optymalnym projektem zagospodarowania przestrzeni, co sugeruje jego nazwa. Wymiary komory silnika zostały pomniejszone, aby stworzyć jak największy przedział pasażerski. Nowy Space Star jest z zewnątrz mniejszy, niż typowe auto segmentu B, przez co łatwiej nim manewrować w mieście. Mimo to wnętrze tego modelu pomieści pięcioro dorosłych pasażerów, a pojemność bagażnika w zupełności wystarczy w codziennej eksploatacji. W porównaniu z większym pod względem długości modelem Colt (3,94 m vs. 3,71 m), nowy Space Star odzwierciedla nowy pomysł inżynierów MMC na auto segmentu B, oferując nawet więcej przestrzeni wewnątrz pojazdu.

 

Lekki – 845 kg - znacząco zredukowana masa własna


Biorąc pod uwagę fakt, iż obniżenie wagi samochodu o 10% może przyczynić się do obniżenia zużycia paliwa o 6,5%*, a tym samym do zredukowania emisji CO2, inżynierowie Mitsubishi Motors uznali, że najlepszym sposobem na zrealizowanie ambitnych celów planu biznesowego „Jump 2013” będzie znaczące zredukowanie masy własnej Global Small w stosunku do średniej dla segmentu B.

Obniżenie masy własnej auta jest dużym wyzwaniem dla inżynierów z branży motoryzacyjnej, przy czym zadanie to jest o wiele cięższe do zrealizowania w przypadku niewielkiego auta, w którym trudniej zlokalizować zbędne kilogramy, a stosowanie egzotycznych materiałów (aluminium, włókno węglowe, materiały kompozytowe, itd.) nie ma uzasadnienia finansowego i eksploatacyjnego. Obniżenie masy własnej przystępnego cenowo modelu tego segmentu wymaga zatem zastosowania realistycznych rozwiązań przy zachowaniu odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa, jakości, niezawodności i komfortu.


 

 

 


 

Więcej także na;   www.mitsubishi.pl

 

Taką właśnie drogę do rozwiązania problemu obrali inżynierowie MMC z działu badawczo-rozwojowego pracujący nad projektem Global Small. Wprowadzone przez nich modyfikacje konstrukcyjne oraz szerokie zastosowanie paneli ze stali o wysokiej wytrzymałości przyczyniło się do znacznego obniżenia masy do zaledwie 845 kg, co doprowadziło do obniżenia zapotrzebowania na paliwo oraz zmniejszenia poziomu emisji CO2.

Porównanie projektu Global Small z poprzednim modelem Mitsubishi segmentu B (Colt) pozwala zobrazować ogrom pracy włożonej w konstrukcję auta. Nowy model MITSUBISHI jest lżejszy od poprzednika o około 120 kilogramów.


Zdjęcia; Mirosław Wdzięczkowski


 

PRZECZYTAJ TAKŻE;

MITSUBISHI DLA GWIAZDY

 
Designed by vonfio.de