Home Podróże sentymentalne AUTO-TURYSTYKA W KLASZTORZE
AUTO-TURYSTYKA W KLASZTORZE Email
Wpisany przez Mirosław Wdzięczkowski   

 

PEUGEOT W TYŃCU.

 

Od dawna nam się podobał. Crossover PEUGEOT 3008 2,0 HDI 150 KM ma w sobie coś intrygującego, oraz wiele miejsca w środku, pojemny bagażnik i niemal nic nie pali! Na mniej niż połowie zbiornika z Warszawy do podkrakowskiego Tyńca i z powrotem, czyli ponad 600 km, czyli zużycie paliwa nieco poniżej 5 litrów/100 km.

 

ZOBACZ TEŻ; PEUGEOT 3008 2,0 HDI - TEST

 

Peugeot ma deskę rozdzielczą z przełącznikami jak w aucie rajdowym, bądź wyścigowym, oraz wielki zabudowany tunel między przednimi fotelami. Jest tam wielkopojemny schowek, otwory na napoje, przycisk elektrycznie uruchamianego hamulca ręcznego i wysoko umieszczona, czyli blisko kierownicy.

 

 

 

Klasztor Benedyktynów w Tyńcu dumne góruje nad okolicą. To najstarszy czynny do dziś klasztor w Polsce. Jest pięknie odnowiony i ma miejsca gościnne, sklep z produktami benedyktyńskimi i sale konferencyjne.

 

 

 

Droga z Warszawy, słynna krajowa siódemka na odcinku do Krakowa jest coraz lepsza. Do Radomia mamy dwie jezdnie, potem od Skarżyska Kamiennej wraz z obwodnicą Kielc także dwie i tylko wlot do Krakowa jest tradycyjny. Dlatego ominęliśmy go przez południowo-wschodni odcinek Jury Krakowsko-Częstochowskiej, dojeżdżając do południowo-zachodniej obwodnicy Krakowa. Całkiem przyjemna jazda. Tym bardziej, iż PEUGEOT 3008 daje doskonałe wrażenia z jazdy. Jest pojemny, luksusowy, cichy i oszczędny. Kiedy potrzeba jest bardzo dynamiczny.

Popatrzmy na naszą fotorelację;

 

 

 

 

Widok na Wisłę z klasztoru.

 

 

 

 

 

 

 



Tekst i zdjęcia; Mirosław Wdzięczkowski

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ;

PEUGEOT W HOTELU WELSKIM

AUTO-TURYSTYKA NA WARMII

 

 

 
Designed by vonfio.de