Home NOWOŚCI PRZYSZŁOŚCIOWE AUTO INFINITI
PRZYSZŁOŚCIOWE AUTO INFINITI Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 05 maja 2018 05:55

 

INFINITI potwierdziło budowę nowego samochodu elektrycznego

który powstanie na bazie koncepcyjnego modelu Q Inspiration - INFINITI Motor Company ogłosiło, że opracowuje całkowicie nową platformę pojazdów elektrycznych, inspirowaną wyjątkowym samochodem koncepcyjnym Q Inspiration.

 

POLUB NAS TEŻ NA  FACEBOOK oraz  YOUTUBE

 

PRZECZYTAJ TEŻ;  INFINITI - HISTORIA MARKI


 

Na bazie tej platformy INFINITI będzie budować auta elektryczne, a produkcja jednego z pięciu nowych modeli ruszy w Chinach w ciągu najbliższych pięciu lat.

· Nowa elektryczna platforma oparta na modelu Q Inspiration wejdzie do produkcji w ciągu najbliższych pięciu lat

· Sportowy sedan będzie produkowany w Chinach; dokładna lokalizacja fabryki zostanie ogłoszona później

· Q Inspiration prezentuje nowy kierunek stylistyki INFINITI w erze zaawansowanych technologii i układów napędowych

"INFINITI opracowuje nową platformę dla samochodów elektrycznych, inspirowaną koncepcyjnym samochodem Q Inspiration, który pokazuje nowy język stylistyki w dobie pojazdów elektrycznych i autonomicznych – powiedział w Pekinie Roland Krueger, Prezes INFINITI. – Mieliśmy na uwadze rynek chiński już na etapie projektowania Q Inspiration, który jest samochodem sportowym z dużą kabiną i przestrzenią dla pasażerów”.

 


Dynamiczna linia nadwozia i sylwetka o doskonałych kompaktowych proporcjach jest atrakcyjną zapowiedzią kolejnej odsłony designu INFINITI, nowego kierunku projektowania obranego przez markę na dobę zaawansowanych technologii napędowych. Koncept, który unika klasycznej formy sedana i któremu bliżej do sportowego coupe o nieco wydłużonej sylwetce dobitnie prezentuje wizję INFINITI dla samochodów w tym segmencie.

Kabinę Q Inspiration charakteryzuje estetyka minimalizmu, a prosta i oszczędna stylistyka otulającego kierowcę i pasażerów kokpitu, potęguje ich poczucie spokoju i komfortu. Udoskonalone układy napędowe uwolniły projektantów INFINITI od ograniczeń związanych z zabudową tradycyjnego napędu, dzięki czemu mogli oni zrealizować bardziej przestronne wnętrze. Nowoczesna technologia i kunszt inżynierski współgrają z architekturą wnętrza, które jest skupione na kierowcy, a nie powoduje jego rozpraszania.

INFINITI ogłosiło również swoje zaangażowanie w produkcję elektrycznych układów napędowych. Dla klientów oznacza to możliwość zakupu pojazdów o zwiększonej wydajności, bardziej oszczędnych i bezemisyjnych.

Podczas pekińskiego salonu INFINITI prezentuje również niezwykle urodziwego e-roadstera Prototype 9 – ręcznie wykonany, stylowy koncept, przypominający wyścigowy samochód Grand Prix z lat czterdziestych XX wieku, a także prototypowy silnik elektryczny i akumulator, opracowany przez zespół zaawansowanych układów napędowych Nissan Motor Corporation.

Prototype 9 powstał trochę „po godzinach”, ale jest prototypem pełnoprawnym – zastrzegł Roland Krueger. – Nasz zespół, który szczyci się ogromnym doświadczeniem w produkcji, inżynierii i projektowania zaawansowanych układów napędowych, chciał wnieść nieco swojego stylu i kunsztu do tego projektu. Prototyp 9 jest urzeczywistnieniem naszej kreatywności. Łączy w sobie nowoczesną technologię i ręcznie wykonane detale, czym składa hołd protoplastom INFINITI” – powiedział Roland Krueger.

INFINITI Motor Company Ltd. ma swoją siedzibę w Hongkongu, a prowadzi sprzedaż samochodów w ponad 50 krajach świata. Marka INFINITI weszła na rynek w 1989 roku, a jej samochody klasy premium są obecnie produkowane w fabrykach w Japonii, Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Chinach. Studia projektanckie INFINITI znajdują się w Atsugi-Shi koło Jokohamy, w Londynie, San Diego i Pekinie. INFINITI jest w trakcie potężnej ofensywy produktowej. Marka znana jest szeroko ze swojego kultowego wzornictwa i innowacyjnych technologii wspomagania kierowcy.

Od sezonu 2016 INFINITI jako partner techniczny Renault Sport Formula One Team, dostarcza zespołowi swojej eksperckiej wiedzy związanej z technologią hybrydową.

Więcej informacji na temat INFINITI i wiodących w branży technologii marki można znaleźć na stronie internetowej www.INFINITI.com a także na www.INFINITIeurope.com oraz w mediach społecznościowych — Facebook, Twitter, Instagram, LinkedIn. Najnowsze materiały wideo można natomiast obejrzeć na naszym kanale na YouTube.

 

 
Designed by vonfio.de