Home Nissan NISSAN MICRA 1,5 DCI
NISSAN MICRA 1,5 DCI Email
Wpisany przez Ela Janczur   
niedziela, 02 grudnia 2018 16:23

 

 

LEPSZY NIŻ BY SIĘ WYDAWAŁO


 

Najnowszy NISSAN MICRA to auto, które we wnętrzu jest o wiele większe niż na pierwszy rzut oka może się wydawać. Jest naprawdę przestronny i ma całkiem pokaźny bagażnik – 300 litrów. To wszystko mimo zewnętrznych rozmiarów auta miejskiego – o rozmiarze poniżej 4 metrów. A Jazda nim to istna przyjemność. W dodatku z motorem 1,5 litra turbodiesel niemal nic nie pali.

 

 

ZNAJDŹ NAS NA  FACEBOOK oraz  YOUTUBE

 

 

ZOBACZ TEŻ;  HISTORIA MARKI NISSAN

 

 

 

Testowaliśmy już samochód NISSAN MICRA z motorem benzynowym i niezmiernie się nam podobał. Japoński producent nie szukał oryginalnej interpretacji miejskiego auta. Uległ - i słusznie - europejskim trendom i potrzebom wymagającej klienteli. Trzeba przyznać, iż auto doskonale wpisało się w te oczekiwania, wnętrze jest pojemne wygląd atrakcyjny a prowadzenie bardzo dobre. Model Micra to bardzo atrakcyjny samochód miejski.

 

 

PRZECZYTAJ TEŻ   NISSAN W GRABARCE - WYPRAWA

 

 

 

Pamiętamy oczywiście jak kilka lat temu zadebiutował konkurent VW GOLFA z Japonii, mianowicie NISSAN PULSAR. Atrakcyjny i tak obszerny w środku, iż pobił w sposób niekwestionowany całą konkurencję. Micra w swojej klasie jest również jednym z najpojemniejszych i najwygodniejszych aut.

 

 

 

Gdy spojrzymy na nadwozie od razu widać, iż pojazd ma ekstrawaganckie, modne ostatnio przetłoczenia z boku nadwozia. Jest to bardzo atrakcyjne. Dość muskularne są nadkola. Na masce także mamy mocne przetłoczenia. Przedni zderzak także nie jest nudny. Duże reflektory mocno zachodzą na boki. Przód auta jest bardzo klinowaty a całe nadwozie wygląda dynamicznie. Tylny zderzak spokojniejszy. Nad nim duże lampy zespolone. Duża tylna klapa ze stosunkowo niedużym oknem. Lecz nie wpływa zanadto negatywnie na widoczność do tyłu. Generalnie sylwetka auta jest sportowa i zadziorna.

 


 

 


Wnętrze jawi się jako atrakcyjne już od otwarcia drzwi. Imponująca pozycja za kierownicą, która spełnia oczekiwania Europejczyków. Dzięki dużym możliwościom regulacji fotela i kierownicy nawet wysoki człowiek łatwo dobierze pozycję za kierownicą. Na obszernych fotelach przednich, jak i tylnych mamy moc miejsca – zaskakująco dużo jak na auto o długości poniżej 4 metrów. Bardzo dobre wrażenie sprawia też jakość materiałów we wnętrzu. Wykonana z miękkich plastików deska rozdzielcza jest ozdobiona miękkim panelem. Całość jest zmontowana bardzo starannie. Nic nie skrzypi i nie trzeszczy. Na środku deski rozdzielczej mamy duży ekran nawigacji, sterowania komputerem i radia. Fotele bardzo wygodne i dobrze trzymają na boki.

 

 

Choć silniki wysokoprężne są ostatnio nielubiane, nie do końca rozumiemy dlaczego, to japoński producent niezupełnie się tym przejmuje. Ma diesla o pojemności 1,5 litra i mocy 90 KM przy 4000 obr/min i maksymalnym momencie obrotowym 220 Nm przy 2000 obr/min. Silnik połączony jest z 5-biegową skrzynią mechaniczną. Auto osiąga 179 km/h. Przyspiesza do 100 km/h w 11,9 sekundy. Spalanie to 3,5 – 5,5 litra.

 

 

To niezwykle atrakcyjne auto NISSAN MICRA z silnikiem diesla jest autem, które daje o wiele więcej niż można by się spodziewać. Tak więc ruszajmy w siną dal.

 


 

 

Tekst; Mirosław Wdzięczkowski

Zdjącia; Ela Janczur i Robert Wdzięczkowski

 

 

 

 

 

 

 
Designed by vonfio.de