Home NEWSy EKOLOGIA NA ZIEMI
EKOLOGIA NA ZIEMI PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mirosław Wdzięczkowski   
piątek, 09 września 2011 12:09

 

Sprzątanie Świata 2011

 

Po raz kolejny już w Polsce fundacja Nasza Ziemia www.naszaziemia.pl organizuje akcję sprzątania świata. Ta ekologiczna inicjatywa ma dość długą tradycję. W tym roku odbywa się wraz z policjantami i dziennikarzami oraz firmą Renault. Auto-Turystyka także popiera tę inicjatywę.

Akcja sprzątania świata odbywa się w tym roku 15 września od godziny 11.00.

Na konferencji prasowej dowiedzieliśmy się, iż rok 2011 został ogłoszony rokiem sprzątania lasów na świecie.


Renault poinformowało, że czynnie popiera tę akcję, podobnie jak wiele innych firm, którym czystość naszej planety i ekologia nie są obce.

Renault przekazało fundacji Nasza Ziemia auto ekologiczne, Renault Grand Scenic 1,6 130 KM, o zużyciu paliwa średnio 4,4 litra i emisji CO2 na poziomie 115g/ km. Auto jest w systemie ECO2, to oznacza, że auta są ekonomiczne już od fazy produkcji, poprzez eksploatację, czyli emisję CO2 na poziomie max 120g/km, aż po zakończenie życia auta. 90 % masy pojazdu musi móc podlegać recyclingowi.

Auto przekazała pani Agata Szczech z Renault, a odebrała pani Mira Stanisławska-Meysztowicz, prezes Fundacji Nasza Ziemia.

Przy okazji pani Agata Szczech z Renault podkreśliła, iż Renault to firma innowacyjna, bliska ludziom, która na trwale sprawia, że mobilność jest dostępna dla wszystkich. Koncern przygotowuje na rok przyszły premierę dwóch aut ekologicznych-elektrycznych. Dwa pierwsze z czterech będą dostępne na naszym rynku już za kilka miesięcy. Zero emisji!

 


Agata Szczech przypomniała także, iż Renault ma inny flagowy program edukacyjny „Bezpieczeństwo Dla Wszystkich”, w którym uczestniczyło już ponad 710000 tysięcy dzieci. Auto-turystyka wielokrotnie pisała o tym projekcie.

 

Zapraszamy na akcję sprzątania świata 15 września.

 

Tekst; Mirosław Wdzięczkowski

Zdjęcia ; Renault

 

Więcej informacji ;

www.sprzatanieswiata-polska.pl

www.naszaziemia.pl

www.renault.pl

 

 
Designed by vonfio.de