Home Imprezy/Events XV MISTRZOSTWA ŚWIATA W POŁAWIANIU BURSZTYNU
XV MISTRZOSTWA ŚWIATA W POŁAWIANIU BURSZTYNU Drukuj Email
Wpisany przez Mirosław Wdzięczkowski   
niedziela, 07 lipca 2013 13:25

 

KIA Sorento na Mistrzostwach

 

Mistrzowskie auto na Mistrzostwach Świata! Czemu nie! Kia znana jest z markowych pucharów wyścigowych, promujących młode talenty i rozwijających konstrukcje samochodów. Właśnie takim, największym w ofercie firmy autem wybraliśmy się na wyjątkowe wydarzenie nad Zatokę Pucką, do miejscowości Jantar.

 

ZOBACZ TEŻ;   KIA PICANTO NAD BAŁTYKIEM

 

Piękny kościół zbudowany z muru pruskiego nieopodal Jantaru na Żuławach.

 

Most zwodzony nad jednym z kanałów na Żuławach.

 

XV Mistrzostwa Świata w Poławianiu Bursztynu mogą odbywać się gdzieżby indziej jak nie w europejskim centrum połowu bursztynu, na jantrowym wybrzeżu. Przed tą imprezą począwszy od mają odbywał się cykl eliminacji w Polsce i w Rosji. Między innymi w Wieluniu, który co prawda oddalony jest znacznie od morza, lecz leży na bursztynowym szlaku. Właśnie Wieluń tu w Jantarze zapraszał na VII Europjskie Święto Bursztynu w dniach 10-11 sierpnia 2013. Więcej na www.turystyka.wielun.pl

 

Taką ceramikę można nabyć w Jantarze.

 

Zawody na plaży w Jantarze to impreza rodzinna. Było moc atrakcji dla dzieci, malowanie buziek, wspólne tańce i śpiewy, oraz pokazy chodzenia na szczudłach. Dla młodszych i starszych koncerty i występ kabaretu Koń Polski.

 

 

Bursztyn dobywa się z wody, lub z kidziny. Kidzina to takie stosy leżących na plaży patyczków i kamyków wyrzuconych przez morze. Zaobserwowaliśmy różne techniki zbierania bursztynu, zwanego też Jantar lub Amber. Było moc emocji. Mieliśmy zawody w kategorii junior, senior, oraz w kategorii VIP, dziennikarzy i aktorów.

Zobaczmy naszą fotorelację.

 

 

Pomagał także Neptun.

 

Budowano także takie zamki - poza konkurencją.

 

Można było nabyć produkty rękodzieła.

 

 

Występ kabaretu Koń Polski.

 

Dalsza część zawodów.

 


A nasze auto, KIA Sorento prezentowało się godnie i spisywało się doskonale, bo ten pojemny samochód doskonale nadaje się do wielkiej turystyki, wypraw i podróży.

 

Tekst i zdjęcia; Mirosław Wdzięczkowski

 

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ;

KIA OPTIMA NA MORAWACH

KIA SPORTAGE-PREMIERA

AUTO-TURYSTYKA NA ŻYWIECCZYŹNIE

 
Designed by vonfio.de