Home Ford FORD FIESTA VIGNALE
FORD FIESTA VIGNALE Drukuj Email
Wpisany przez Robert Wdzięczkowski   
sobota, 30 czerwca 2018 18:38

 

LUXURY CITY FORD


Wspaniale wyposażony miejski i podmiejski FORD FIESTA VIGNALE – auto o niesamowitych możliwościach. Gdy wsiedliśmy do niego poczuliśmy się jak w najlepszej wersji MONDEO. Luksusowy i elitarny, jakby z innej planety – otwiera nowy styl aut, które są niedoścignione dla konkurencji. Z doskonale działającą automatyczną skrzynią biegów.

 

OBEJRZYJ FILM  -  FORD FIESTA VIGNALE - TEST

 

POLUB NAS NA  FACEBOOK oraz  YOUTUBE

 

 

 

Koncern Forda określił nową Fiestę jako najbardziej technologicznie zaawansowany samochód miejski, ale to także pojazd do długich wypraw i podróży. Jest tak cichy w środku, iż wcale nie męczy nawet przy wielogodzinnej podróży. Ford miał na myśli przede wszystkim elektronikę wspomagającą kierowcę i uprzyjemniającą jazdę. Pod tym względem Fiesta Vignale jest na najwyższym poziomie w segmencie B i znacznie wyżej niż wiele aut segmentu C.

 

PRZECZYTAJ TAKŻE;  NOWA FIESTA ST


 


Mamy w tym aucie wiele asystentów pracy kierowcy. Są adaptacyjny tempomat, system monitorowania martwego pola, Kamera cofania, system rozpoznający zmęczenie kierowcy, asystent wyjeżdżania tyłem z miejsca postojowego, system zapobiegania kolizjom, asystent pasa ruchu, asystent parkowania, system odczytywania znaków drogowych. Trzeba przyznać, iż jedynie brak wodotrysku! Powyższe systemy dostępne są w pakietach wyposażenia.


 

 Po zajęciu miejsca w środku widzimy ogrom miejsca na wszystkich miejscach. Bardzo dobrze wyprofilowane fotele przednie z eleganckiej skóry, silnie podgrzewane zimą. Są przyjemnie twarde i bardzo wygodne nawet przy długiej podróży. Przed kierowcą cały obszerny kokpit. Czteroramienna duża kierownica ma pełne sterowanie radiem, komputerem i tempomatem. Wskaźniki i zegary są bardzo przejrzyste.

 

 

 


Na środku deski rozdzielczej mamy umocowany duży wyświetlacz nawigacji, radia i wskazań komputera. Poniżej dwa nawiewy i panel sterowania klimatyzacją. Przed pasażerem duży schowek. Wszystko ozdobione eleganckimi błyszczącymi wstawkami przydającymi prestiżu.

 

 

 


Tylna kanapa także obszerna. A miejsca na nogi bardzo dużo. Na krótkich trasach może swobodnie jechać pięć osób. Długa trasa dla czterech osób absolutnie nie męczy. W środku jest cicho, tylko przy gwałtownym przyspieszaniu słychać silnik.

 

 


Atrakcyjny i smukły wygląd nadwozia pokazuje, iż na pierwszy rzut oka auto jest jeszcze większe niż w rzeczywistości. Bardzo klinowy przód auta – maska jest silnie opadająca ku przodowi. Grill chromowany nawiązuje do innych modeli marki. Przednie jak i tylne duże światła zespolone mocno zachodzą na boki.

 


Bok nadwozia to dwa przetłoczenia, które subtelnie łączą ostre i płynne kształty. Duże okna boczne. Ich dolna linia płynnie biegnie ku górze. Przednia szyba mocno pochylona. Tył nagle ścięty z dość pionowo poprowadzoną tylną szybą, stosunkowo niedużą, która jednak daje dobry widok do tyłu, w czasie cofania wspomagany przez kamerę cofania.

 

 


Silnik benzynowy trzycylindrowy 1,0 turbo o mocy 100 KM przy 6000 obr/min i 170 Nm przy 1400 – 4500 obr/min. Motor dość sprawnie rozpędza auto o masie 1164 kg. Auto ma duży rozstaw osi 2493 mm.

 


Doskonale prowadzące się auto. Znakomicie wyciszone, wprost dla wymagającego klienta premium. Wspaniałe prowadzenie w każdych warunkach – jak to u Forda. Tak, FORD FIESTA VIGNALE to auto kompletne, niedużych rozmiarów zewnętrznych, ale bardzo pojemne we wnętrzu. Nadaje się także do długich auto-turystycznych wypraw.

 


Tekst, zdjęcia i film; Robert i Mirosław Wdzęczkowscy

 

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ;

 

10 ZLOT FORDÓW MUSTANG

 

FORD FOCUS - PREMIERA

 

NOWY FORD GT HERITAGE

 

 
Designed by vonfio.de